Dlaczego warto wybrać szambo betonowe?

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego musimy jakoś rozwiązać kwestię powstających podczas użytkowania ścieków. Nie wszędzie jest możliwe podłączenie się do instalacji kanalizacyjnej. Wówczas najlepszym rozwiązaniem są szczelne betonowe pojemniki na nieczystości nazywane popularnie szambami.

Gromadzone w nich nieczystości muszą być regularnie odpompowywane i wywożone. Zajmują się tym firmy wyposażone w specjalistyczne wozy asenizacyjne. Dobrze jest planując budowę szamba zorientować się, jakie pojemności wozów asenizacyjnych mają obsługujące okolicę firmy. Dzięki tej wiedzy możemy dopasować rozmiar szamba tak, aby było możliwe wywiezienie nieczystości w jednym kursie. Oczywiście najważniejsze przy planowaniu rozmiaru szamba jest przewidywana ilość produkowanych nieczystości. Przyjmuje się, że jedna osoba zużywa dziennie 150 litrów wody. Przy jednoczesnym założeniu, że szambo powinno być opróżniane najrzadziej co 14 dni, daje nam pojemność około 8,4 metrów sześciennych.

Odbiór nieczystości najlepiej rozwiązać za pomocą umowy stałej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy zmuszeni do tego, by pamiętać o sprawdzaniu poziomu wypełnienia szamba. Wykonanie zamawianej przy prawie pełnym zbiorniku usługi może się opóźnić, a my znajdziemy się przez to w nieciekawym położeniu. Takie rozwiązanie może być stosowane w sytuacjach kiedy produkcja ścieków jest niewielka i nieregularna.

Wybierając rodzaj zbiornika na nieczystości warto zapoznać się ze stosowanymi technikami budowy takich pojemników, poznać plusy i minusy poszczególnych rozwiązań i wybrać najlepsze w naszej sytuacji. Budowę samego zbiornika warto powierzyć specjalistom - zapraszamy do kontaktu z nami.